Atanamayan Uzmanlar Derneği Meclis görüşmelerine devam
Mono Elektrik

Bu kapsamda AK Parti Milletvekilleri ve MHP Milletvekilleri ile bir araya gelen ATAUZDER Başkanı Mustafa Gündeşli ve yönetim kurulu üyeleri, mağduriyetlerini dile getirdi.Dernek tarafından yapılan açıklamada Milletvekilleri ile yapılan görüşmelerin olumlu geçtiği belirtilerek, bu konuda yardım edileceğinin sözünü aldıkları vurgulandı.

“HAK SAHİBİ BİNLERCE UZMAN ÇAVUŞ, KAMUDA MEMURLUK KADROLARINA ATANAMIYOR”

Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER), Meclis görüşmelerine devam ediyor. ATAUZDER AK Parti Milletvekilleri ile mağduriyetleri üzerine görüşme gerçekleştirdi. Dernek tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; "Uzman Çavuşların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu hükümleri çerçevesinde yapılan atamaları 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununun 5'inci maddesinin son fıkrası ile Uzman Erbaş Yönetmeliği hükümlerine göre yürütülmektedir. 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanununun 5'inci maddesinin son fıkrasında; "Uzman Erbaşların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 92'nci maddesi hükmünden yararlanabilmeleri için en az yedi hizmet yılını tamamlamış olmaları gerekir." denilmektedir. Bu durumda Türk Silahlı Kuvvetlerinde en az 7 hizmet yılı süresini dolduran ve kendi isteği ile görevinden ayrılan Uzman Çavuşlar Kamu Kurum ve Kuruluşlarının boş Memur Kadrolarına atanma hakkına sahiptirler.2016 yılından önce göreve başlayan ve 2 yıl görev yapmaya müteakiben bırakmak zorunda kalan Uzman Çavuşlarda hak kaybına uğramıştır. Bu Uzman Çavuşların kazanılmış haklarıdır. Lakin hak sahibi binlerce kahraman uzman çavuş kazanılmış hakları olmasına rağmen yıllardır kamuda memurluk kadrolarına atanamamaktadır. Kamu kurum ve kuruluşları Atanma taleplerine Personel Alımı Yapmıyoruz, Atanabileceğiniz boş kadromuz yoktur, hizmetinize ihtiyacımız yoktur, personel giderlerimiz fazladır vb. Şeklinde cevaplar vererek olumsuz yanıt vermektedirler.”

“MAĞDURİYETİMİZ YILLARDIR ARTARAK DEVAM EDİYOR”

Dernek açıklamasının devamında; “Kanun maddesinde atanma hakkında sadece usul belirtilmiş vatan ve millet için sahada canını ortaya koyarak görev yapan kahramanların atanma taleplerinin kurumlarca kabul edilmesi yönünde herhangi bir açıklama olmaması nedeniyle ve atama takdirinin kurumların inisiyatifine bırakılması sebebiyle kazanılmış hakkımız olmasına rağmen atanamıyoruz. Yıllarca bu mağduriyetimiz artarak devam ediyor” denildi.

AK PARTİLİ MİLLETVEKİLLERİNE ZİYARET

Eski uzman çavuşların mağduriyetlerinin giderilmesi adına uzun süredir meclis çalışmalarını sürdüren Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER) Genel Başkanı Mustafa Gündeşli ve Yönetim Kurulu Üyeleri; AK Parti Mersin Milletvekili Ali Kıratlı, AK Parti İstanbul Milletvekili Ümmü Gülşen Öztürk, AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, AK Parti Elâzığ Milletvekili Erol Keleş’i ziyaret etti.

“BU MAĞDURİYETİN GİDERİLMESİ İÇİN HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERECEKLERİNİ BELİRTTİLER”

Dernek tarafından yapılan açıklamada; “Vekillerimizin nazik davetleriyle olumlu görüşmeler gerçekleştirdik. Vekillerimiz sorunun çözümü konusunda yardımcı olacaklarını, bunun bir devlet meselesi ve vefa borcu olduğunu bu mağduriyetin giderilmesi için her türlü desteği vereceklerini belirttiler. Haklı mücadelemizde sesimizi duyan, bizlere değerli vakitlerini ayırıp bizlerden desteğini esirgemeyen Mehmet Ali Çelebi, Erol Keleş, Ali Kıratlı, Ümmü Gülşen Öztürk vekillerimize desteklerinden dolayı eski uzman çavuşlar ve aileleri adına binlerce kez teşekkür ederiz. Minneti bir borç biliriz” denildi.

endeep yatay

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!